Blog

Hakkımda

20 Ocak 2023

Merhaba Ziyaretçi;
Benim her hangi bilişim diplomam yok. Lise ve Üniversite eğitimlerimi Sağlık teknikerliği üzerine aldım. Ancak hobi olarak başladığım ve sonradan hayatımı adadığım bu sektörün en alt seviyesinden gelip, biraz mecburiyetten ve daha çok meraktan dolayı çok kısa sürede kendimi yetiştirerek Web Yazılım Uzmanı ünvanı ile birlikte bireysel ve ekip olarak projeler geliştirmeye devam ediyorum.

Kısaca Ben 
2012 ile 2018 yılları arasında eğitimini aldığım Sağlık teknikerliği görevini çeşitli hastanelerde görev yapapak icra ettim. Bu esnada 2015 yılında okuduğum bir yazar hayatımda köklü bir değişiklik yaptı. O zamana kadar sadece uzaktan kullanmakla yetindiğim bilgisayar ile bambaşka şeyler yapılabileceğimi gördükten sonra merakım katlanarak arttı. Ve boş zamanlarımda Html, Css ve Bootstrap'i öğrenmeye koyuldum ve 2018 yılının Kasım ayında işsiz kalmamı fırsat bilerek bilişim sektörüne temelli adım attım. 


Neler Biliyorum ?
Tıbbi Görüntüleme Teknikeri olarak bakarsak duruma yaklaşık 7 senelik tecrübem ve alanında uzman kişilerin altında yetişmemden dolayı röntgen, bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans alanlarında her türlü çekim ve cihaza hakimim. Fakat sektörün genel sorunu olan patronların ucuz işçi ve maksimum performans beklentilerinden dolayı 2018 Kasım ayında zorlada olsa yaptığım Radyoloji Teknikerliğini bıraktım. 2016 yılında İSMEK kurslarından Web Tasarım sertifikası alarak bilişim sektörüne ilk adımı attım. Bu kursta Html, Css, Bootstrap, Wordpress, PSD to Html ve Dreamweaver da web tasarım konularını öğrendim. 2018 yılının Kasım ayına kadar 2-3 tane basit Html tasarımlarını kendimce çıkarmışken Aralık ayında girdiğim özel bir Web Tasarım firmasında kendimi geliştirerek tüm bunların yanında PHP betik dilini de koyarak kendimi geliştirdim. Son olarak İSMEK kurslarından Php programla sertifikasını da alarak bu konudaki teknik eksikliğimide tamamladım.

Hedeflerim Neler ?
Çocukluğumdan bu güne hayallerimi süsleyen bilişim dünyasına adım atmanın verdiği heyecanla birlikte şimdiden gelecek için çalışmalara başadım. En azından şimdilik bireysel olarak Web Tasarım işlerine bakıyor olsamda aklımda ki çok büyük 2 proje içinde zemin hazırlığı yapmaktayım. Tüm bunların yanında hiç beklemediğim yerden gelen bir teklif ile Aklın Gölgesi ailesini kurma fırsatım oldu. Aklın Gölgesi ekibi ile de çok büyük işler başaracağız. Beklemede kalın.

Yaşama Dair 
Her insan çeşitli evreleden geçer. Geçtiği bu evreler esnasında nadirde olsa çevresindeki insanları kaybeder. Hiç olmamış bir çevrenizi kaybedemezsiniz. Benim hiç çevrem olmadı. İyikide olmamış çünkü kendimi keşfetme ve kendi hayallerimi yaşamadaki en büyük engel olabilirdi. Uzaktan gözlemlediğim kadarı ile gençlerin bir çoğu çevrelerindeki insanlar dolayısı ile hayellerini silebiliyor veya o yolda yürümeye korkuyor. Her şeyden daha çok kendilerini keşfedemiyorlar çünkü başkasının hayatını yaşamaya adıyorlar kendilerini. Sizlere tavsiyem uzaklaşın. Her şeyden uzaklaşın ve kendinizi dinlemeye çalışın. İçinizdeki ses sizi zirveye taşıyacak tek pusuladır.

Paylaş / Share
Merhaba

Benim her hangi bilişim diplomam yok. Lise ve Üniversite eğitimlerimi Sağlık teknikerliği üzerine aldım. Ancak hobi olarak başladığım ve sonradan hayatımı adadığım bu sektörün en alt seviyesinden gelip, biraz mecburiyetten ve daha çok meraktan dolayı çok kısa sürede kendimi yetiştirerek Web Yazılım Uzmanı ünvanı ile birlikte bireysel ve ekip olarak projeler geliştirmeye devam ediyorum. Devamını Oku